Praha 1, Hotel Ambassador - Zlatá husa Praha 1, Hotel Ambassador - Zlatá husa
Menu

Cyber Security 2018


Kybernetická bezpečnost pod tlakem moderního ICT a legislativy: Tradiční konference zaměřená na nejrychleji se rozvíjející oblasti kybernetické bezpečnosti. Rozebírá aktuální trendy, nejnovější hrozby, možné dopady na byznys a efektivní způsoby ochrany.
Přednášející

Ing. Martin Drexler

Channel Sales Manager CEE
MailStore Software GmbH, Apptc.me s.r.o.

Martin Drexler je absolventem VŠE v Praze. Během studií prošel rovněž pobytem na Univerzitě ve švédském Malmö, kde se věnoval projektovému managementu. V oblasti IT bezpečnosti se pohybuje již sedm let jako konzultant v segmentu technologií pro komunikaci, zálohovaní a archivaci dat. Martin Drexler pracoval na obchodních pozicích několika softwarových výrobců, posledně ve společnosti Oracle, odkud se přesunul do společnosti MailStore Software GmbH, kde zastává pozici Channel Managera pro CEE region. V této roli se věnuje komplexním řešením pro emailovou archivaci a bezpečnost.

 

 


Milan Habrcetl

Account Manager Security
CISCO ČR

Oblastí bezpečnosti ICT se věnuje od roku 1998 v distribučních společnostech na pozicích obchodního managera, Security Sales Specialisty a Account Managera. Od února loňského roku zastává pozici Security Account Managera u společnosti Cisco.

 

 

 


Adam Kheil

Print Solutions Sales
HP

 

 

 


Bc. Jiří Kohout

Senior Security Architect
Unicorn

Jiří Kohout je bezpečnostní architekt a specialista v řešení velice aktuálních a komplikovaných výzev v oboru ICT bezpečnosti, kde se pohybuje celou svou pracovní kariéru. Aktuálně působí např. v Komerční bance, kde je odpovědný za bezpečnost řady aplikací a je autorem mnoha nasazených bezpečnostních mechanismů. Nejen do bankovního sektoru dodává např. analýzy a aplikace řízení IT rizik, GDPR audity, návrhy bezpečnostních standardů, integrace SIEM řešení apod. Náplní jeho práce jsou také návrhy bezpečnostních postupů a řešení, a to až do úrovně volby a použití kryptografických metod a jejich operací. V minulosti pracoval jako penetrační tester, IT bezpečnostní specialista pro Justici ČR, či vedoucí oddělení IT. Podílel se na přípravě původní i nové verze zákona o kybernetické bezpečnosti. Dále absolvoval Unicorn College v oboru Management ICT a má zkušenosti například s londýnským startupem přinášejícím inovace v oblasti bezpečností datových přenosů, kde působil jako víceprezident pro oblast bezpečnosti.

 

 


JUDr. Jan Kolouch, Ph.D.

odborný asistent
CESNET, z.s.p.o.; Policejní akademie ČR v Praze

Jan Kolouch dlouhodobě působí na Policejní akademii ČR v Praze na pozici odborného asistenta. Dále také vyučuje na katedře počítačových systémů na FIT ČVUT. Na obou vysokých školách je garantem předmětů, které se věnují problematice kybernetické kriminality. Současně od roku 2008 působí i v rámci sdružení CESNET z.s.p.o. Na řadě aktivit spolupracuje i se sdružením CZ.NIC.
Těžištěm jeho odborného zájmu je problematika aplikovatelnosti práva a odpovědnosti za protiprávní jednání v kyberprostoru. Jan Kolouch se také věnuje dalším projektům a školením v oblasti bezpečnosti v ICT, boje s kyberzločinem, ochraně uživatelů aj., jak na národní, tak mezinárodní úrovni.  

 

 


Jan Kopřiva

CSIRT Team Leader
Alef Nula

Jan Kopřiva vystudoval Bezpečnost informačních a telekomunikačních systémů na ČVUT v Praze. V rámci předchozích zaměstnání v akademické i komerční sféře se zabýval mj. projekty zaměřenými na implementaci a testování aplikací, vývoj hardwaru a IoT zařízení a různé oblasti bezpečnosti. Od roku 2015 vede ve společnosti Alef Nula tým pro řešení kybernetických bezpečnostních incidentů ALEF CSIRT. Zaměřuje se primárně na oblasti bezpečnostního monitoringu a analýzy, reakce na bezpečnostní incidenty a související aspekty kybernetické bezpečnosti. V rámci práce v Alef Nula se rovněž věnuje školením certifikovaných i necertifikovaných bezpečnostních kurzů. Je autorem řady článků věnujících se problematice informační bezpečnosti a pravidelně přednáší na odborných konferencích.

 

 

 


Pavel Krátký

CEO
APPSEC, s.r.o.

Vystudoval VUT FIT v Brně a oblasti informační bezpečnosti se začal aktivně věnovat jako technický ředitel ve společnosti Safetica Technologies. Počítačové bezpečnosti, technologiím a vývoji software se věnuje již 10 let. Zabývá se zejména problematikou ochrany dat a technologiím ochrany před pokročilými útoky. Působil jako poradce v otázkách bezpečnosti pro organizace všech velikostí. Je členem redakční rady magazínu Data Security Management. V současnosti působí jako ředitel ve společnosti APPSEC.

 

 


Andrea Kropáčová

Security Advisor
CESNET, z.s.p.o.;

Andrea Kropáčová se oblasti bezpečnosti věnuje od roku 2003, kdy ve sdružení CESNET vybudovala bezpečnostní tým CESNET-CERTS, první CSIRT tým, který byl v České republice etablován a uznán světovou bezpečnostní infrastrukturou. Tyto zkušenosti využila při budování a vedení dalšího bezpečnostního týmu CSIRT.CZ, který od roku 2011 plní roli Národního CSIRT týmu České republiky a je provozován sdružením CZ.NIC, pro které Andrea v letech 2011 až 2015 pracovala. V letech 2011 až 2014 vybudovala se svým týmem Forenzní laboratoř (FLAB), která je expertní bezpečnostní jednotkou sdružení CESNET. V současné době se věnuje rozvoji bezpečnostních služeb a bezpečnostní strategii e-infrastruktury CESNET a reprezentaci sdružení CESNET v národních i mezinárodních bezpečnostních infrastrukturách. Získané vědomosti a zkušenosti využívá pro osvětovou a vzdělávací činnost.

 

 


JUDr. Zdeněk Kučera, Ph.D.

Advokát
Kinstellar

Zdeněk Kučera je vedoucím praxe IT práva a sporů v mezinárodní advokátní kanceláři Kinstellar v Praze. Ve své praxi se zaměřuje zejména na otázky elektronické kontraktace, sjednávání technologických smluv, zastupování klientů v IT sporech, odpovědnosti na internetu, ochrany osobních údajů a právní úpravy on-line marketingu. Věnuje se též veřejným zakázkám, zejména v oblasti technologií. Podílel se rovněž na právním posuzování zavádění IT produktů na trh, akvizicích IT společností a strukturování on-line projektů. Zdeněk je garantem výuky právních předmětů na Fakultě informačních technologií ČVUT a IT právo přednáší rovněž na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zdeněk je jedním z inovativních právníků ČR pro rok 2016 a je doporučován jako IT právník Chambers Europe.

 

 


RNDr. Pavel Minařík, PhD.

Technologický ředitel
Flowmon Networks

Pavel Minařík se zabývá oblastí kybernetické bezpečnosti od roku 2006. Účastnil se řady výzkumných projektů v oblasti analýzy provozu datových sítí a detekci pokročilých hrozeb jako výzkumný pracovník Ústavu výpočetní techniky Masarykovy univerzity. Během posledních čtyř let se účastnil několika desítek projektů nasazení řešení pro monitorování provozu a detekci pokročilých hrozeb. V současné době pracuje jako technologický ředitel ve společnosti Flowmon Networks ,zodpovědný za návrh a vývoj produktů společnosti pro Flow Monitoring a Network Behavior Analysis.

 

 


Ing. Jiří Palyza

výkonný ředitel
Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI)

Je absolventem FEL ČVUT, oboru Technická kybernetika, a zastává pozici výkonného ředitele v organizaci Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI). Kromě podpory a zajištění denního chodu organizace se také podílí na tvorbě obsahu jejich webových prezentací a dalším online i vzdělávacím aktivitám. Palyza pracuje pro NCBI od roku 2010, nicméně s centrem bezpečnějšího internetu spolupracoval již dříve především v oblasti realizace některých z jeho osvětových kampaní. V souvislosti s jeho technickým vzděláním se jeho zájem často obracel směrem k problematice online a kybernetické bezpečnosti.

 


Mgr. Jana Pattynová LL.M.

partnerka advokátní kanceláře PIERSTONE
PIERSTONE

Jana Pattynová je renomovanou advokátkou zaměřující se na právo telekomunikací a IT. V uplynulých 15 letech se v oblasti TMT podílela na řadě významných projektů a transakcí v regionu střední a východní Evropy, Středního Východu a Afriky. Její rozsáhlé zkušenosti zahrnují právní poradenství pro společnost Microsoft v 17 zemích světa, jakož i právní zastupování vlád, finančních institucí, hlavních poskytovatelů obsahu a mobilních a pevných operátorů v regionu CEE.

 

 

 


RNDr. Ivan Svoboda, CSc.

Business Development Manager ICT Security
ANECT

RNDr. Ivan Svoboda, CSc., vystudoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy. Od roku 1996 se věnuje problematice informační bezpečnosti a řízení rizik. Postupně prošel českými i světovými firmami, jako T-SOFT, Oracle, RSA Security. Od roku 2014 pracuje ve společnosti ANECT, jako Business Development Manager ICT Security. Věnuje se zejména ochraně počítačových sítí a citlivých dat, řízení bezpečnosti, dohledu a detekci bezpečnostních incidentů.

 


Ing. Jaroslav Šmíd

Náměstek ředitele NÚKIB
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost

Vystudoval Technickou kybernetiku na ČVUT v Praze. Celý svůj profesní život pracuje ve státní správě v oblasti informačních technologií. V současné době pracuje na pozici náměstka ředitele Národního bezpečnostního úřadu a je odpovědný za sekci kybernetické bezpečnosti. Je členem např. Rady pro bezpečnostní výzkum ČR, Rady vlády pro informační společnost a na mezinárodní úrovni zastupuje ČR na různých fórech zabývajících se bezpečností informačních systémů v rámci NATO, EU, ESA, CC a Galileo.

 


Ing. Aleš Špidla

vedoucí oddělení
NAKIT, s. p.

Ing. Aleš Špidla vystudoval technickou kybernetiku, V letech 2005 až 2014 pracoval ve státní správě. V roce 2011 koncipoval strategii kybernetické bezpečnosti České republiky a zapojil se do diskusí nad věcným záměrem a potom i samotným zákonem o kybernetické bezpečnosti. Je prezidentem Českého institutu manažerů informační bezpečnosti, garantem a pedagogem MBA studijního programu „Management a kybernetická bezpečnost“ a LL.M programu „Ochrana informací“ na Vysoké škole CEVRO Institut. Intenzivně se věnuje evangelizaci problematiky kybernetické a informační bezpečnosti ve všech jejích aspektech. Přednáší na konferencích, vystupuje v médiích, publikuje články s touto tématikou. Nyní pracuje v Národní agentuře pro informační a komunikační technologie – NAKIT, s.p.

 


Petr Zemánek

Business Development Manager
Dimension Data

Vystudoval Univerzitu Palackého v Olomouci, obor Informatika. Bezpečností a sítěmi se zabývá od roku 1995. Od roku 1998 se jako konzultant specializuje výhradně na oblast bezpečnosti. V posledních čtrnácti letech pracuje pro společnosti NextiraOne a Dimension Data, kde má na starosti rozvoj bezpečnostních řešení, návrh a specifikaci business požadavků a design bezpečnostních architektur.

 

 


 
 
 

naše weby
computerworld.cz
businessworld.cz
pcworld.cz
cfoworld.cz
channelworld.cz
hdworld.cz
smartworld.cz
IDGTV.cz
služby
akce a konference
předplatné
o idg.cz
IDG Czech
kontakty
copyright
IDG blog
IDG Worldwide
IDG.net
IDG.com
zásady ochrany soukromí
zásady pro soubory cookie