hotel Don Giovanni, Praha 3 hotel Don Giovanni, Praha 3
Menu

Cyber Security 2018


Kybernetická bezpečnost pod tlakem moderního ICT a legislativy: Tradiční konference zaměřená na nejrychleji se rozvíjející oblasti kybernetické bezpečnosti. Rozebírá aktuální trendy, nejnovější hrozby, možné dopady na byznys a efektivní způsoby ochrany.
Přednášející

Ing. Stanislav Bárta

Síťový bezpečnostní analytik
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost

Absolvent oboru Počítačové sítě a komunikace na FIT VUT v Brně. Působí v GovCERT.CZ při Národním úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, kde zastává pozici vedoucího oddělení analýzy síťového provozu. Specializuje se na problematiku síťové bezpečnosti se zaměřením na detekci a analýzu událostí v sítovém provozu a na práci s honeypoty. Je držitelem certifikátů GNFA (GIAC Network Forensic Analyst), GCIH (GIAC Certified Incident Handler), CEH (Certified Ethical Hacker v9) a ENSA (EC-Council Network Security Administrator v4). 

 

Ing. Jaroslav Burčík, Ph.D.

člen pracovní skupiny kybernetické bezpečnosti AFCEA, ředitel ITU Centra of Excellence pro kybernetickou bezpečnost, ČVUT/FEL
AFCEA

 

 

Karel Galuška

Vedoucí týmu bezpečnosti a business konzultací T-Mobile
T-Mobile

Bezpečností informací a řízením IT služeb se zabývám více jak 20 let. Jsem držitelem řady odborných bezpečnostních certifikací, jako např. CISA či ISMS Lead Auditor. Od roku 2015 vedu ve společnosti T-Mobile tým Security a business konzultací, který zajišťuje služby v oblasti bezpečnosti informací pro firemní zákazníky a státní správu. Mám za sebou celou řadu komplexních bezpečnostních projektů a řešení od návrhu bezpečnostních procesů přes dodávku a zajištění provozu technologií.


Michal Hebeda

Pre-Sales Engineer
Sophos

Pre-Sales Engineer pro region NEEMEA (Skandinávie, střední a východní Evropa, Střední Východ a Afrika) se zaměřením na Českou republiku a Slovensko. V rámci svého působení ve společnosti Sophos se zaměřuje především na podporu distributorů, partnerů a jejich zákazníků, což zahrnuje předprodejní analýzy potřeb potenciálních zákazníků a návrhy konkrétních bezpečnostních řešení. Mimo jiné se věnuje i vývoji a vedení školení a webinářů zaměřených na IT bezpečnost.

Michal Hebeda se v oblasti IT pohybuje již déle než 17 let. Před nástupem do společnosti Sophos v roce 2016 působil ve společnosti Kerio Technologies, kde měl na pozici Sales Engineera na starosti region střední a východní Evropy.


Martin Hubínek

Security Consultant
ALEF NULA, a.s.

 

JUDr. Jan Kolouch, Ph.D.

odborný asistent
Policejní akademie ČR v Praze

Jan Kolouch dlouhodobě působí na Policejní akademii ČR v Praze na pozici odborného asistenta. Dále také vyučuje na katedře počítačových systémů na FIT ČVUT. Na obou vysokých školách je garantem předmětů, které se věnují problematice kybernetické kriminality. Současně od roku 2008 působí i v rámci sdružení CESNET z.s.p.o. Na řadě aktivit spolupracuje i se sdružením CZ.NIC.
Těžištěm jeho odborného zájmu je problematika aplikovatelnosti práva a odpovědnosti za protiprávní jednání v kyberprostoru. Jan Kolouch se také věnuje dalším projektům a školením v oblasti bezpečnosti v ICT, boje s kyberzločinem, ochraně uživatelů aj., jak na národní, tak mezinárodní úrovni.  

 

 


Jan Kozák

Senior Product Specialist
SODAT

 

Martin Oravec

Senior System Engineer
F5 Networks

 

Ing. Jiří Palyza

výkonný ředitel
Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI)

Je absolventem FEL ČVUT, oboru Technická kybernetika, a zastává pozici výkonného ředitele v organizaci Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI). Kromě podpory a zajištění denního chodu organizace se také podílí na tvorbě obsahu jejich webových prezentací a dalším online i vzdělávacím aktivitám. Palyza pracuje pro NCBI od roku 2010, nicméně s centrem bezpečnějšího internetu spolupracoval již dříve především v oblasti realizace některých z jeho osvětových kampaní. V souvislosti s jeho technickým vzděláním se jeho zájem často obracel směrem k problematice online a kybernetické bezpečnosti.

 


Mgr. Jana Pattynová LL.M.

partnerka advokátní kanceláře PIERSTONE
PIERSTONE

Jana Pattynová je renomovanou advokátkou zaměřující se na právo telekomunikací a IT. V uplynulých 15 letech se v oblasti TMT podílela na řadě významných projektů a transakcí v regionu střední a východní Evropy, Středního Východu a Afriky. Její rozsáhlé zkušenosti zahrnují právní poradenství pro společnost Microsoft v 17 zemích světa, jakož i právní zastupování vlád, finančních institucí, hlavních poskytovatelů obsahu a mobilních a pevných operátorů v regionu CEE.

 

 


Václav Paur

CTO
VPGC

Václav Paur zastává pozici technického ředitele VPGC, kde je zodpovědný za technologické směřování a rozvoj společnosti v oblasti cloudových a bezpečnostních řešení. Má dlouholeté zkušenosti v IT a telekomunikacích, dříve působil ve společnostech HPE a O2 jako enterprise solution architekt a presales manager.


David Pecl

Security Specialist
AEC a.s.

Bezpečnostní specialista se zaměřením na ochranu koncových stanic a serverů ve společnosti AEC a.s. V současné době se věnuje také detekci zranitelností a oblasti mobilní bezpečnosti.


René Pospíšil

General Country Manager
Bitdefender Country Partner CZ/SK

Je uznávanou kapacitou v oblasti bezpečnostních IT technologiích s více jak 25letou zkušeností v oboru ICT. Z toho 15 let pracoval v zahraničí u světových výrobců, naposledy jako Vice President Internet Security Business Unit u CA Technologies, kde zodpovídal za rozvoj této divize v EMEA. Dává důraz na pragmatické uplatňování moderních technologií v praxi a proaktivní bezpečnost. Je vizionářem, který přivedl do České Republiky řadu nových výrobců s progresivními technologiemi. Momentálně se soustředí, jakožto zodpovědná osoba, na rozvoj značky Bitdefender v ČR a na Slovensku. Podařilo se mu lokalizovat kompletní portfolio do češtiny a vybudovat silnou podporu u nás. Představí vám technologického lídra v detekci hrozeb a průkopníka v oblasti strojového učení, který využívá umělou inteligenci efektivně v mnohavrstvé ochraně hybridní IT infrastruktury (XDR).


Ing. Ladislav Straka

Managing Consultant
Service & Support spol. s r. o.

Ladislav Straka působí jako vedoucí konzultant ve společnosti Service & Support, která se specializuje na systémy řízení provozu a bezpečnosti IT (SecOps). Více než 20 let své profesní kariéry vede týmy navrhující a zavádějící řešení pro Systems a Security Management se snahou přinést svým zákazníkům skutečnou přidanou hodnotu. Dlouholetá spolupráce se zákazníky z oblasti Utility mu také přinesla řadu výzev pro řešení Security & Operation v oblasti systémů SCADA. Nedávno získaná ocenění itsmF Czech Republic a ČIMIB potvrzují jeho inovativní přístup v řešení aktuálních problémů, s nimiž se potýkají dnešní CIO.


Jindřich Šavel

Obchodní ředitel
Novicom, s.r.o.

Zkušený manažer ze světa IT. Během více než 27 let se věnoval oblastem návrhů a dodávek infrastruktur, aplikačního software, systémů pro správu dokumentů a řízení procesů. V posledních letech se věnuje tvorbě firemní strategie a budování prodejní sítě české technologické společnosti Novicom, a to jak v ČR, tak i v zahraničí. Právě při realizaci dodávek pro efektivní správu a zabezpečení počítačových sítí se měl možnost detailně seznámit se způsoby zajištění kybernetické bezpečnosti a také se širokou nabídkou produktů kybernetické ochrany na trhu. Vedle činnosti obchodního ředitele Novicomu je Jindřich Šavel činný ve vedení Network Security Monitoring Clusteru, který sdružuje výrobce, konzultanty a dodavatele řešení kybernetické ochrany. Osobně se podílel na tvorbě konceptu Aktivní bezpečnost sítě a přispěl k tvorbě vzdělávacího programu kybernetické ochrany.

 

 


Ing. Aleš Špidla

vedoucí oddělení
NAKIT, s. p.

Ing. Aleš Špidla vystudoval technickou kybernetiku, V letech 2005 až 2014 pracoval ve státní správě. V roce 2011 koncipoval strategii kybernetické bezpečnosti České republiky a zapojil se do diskusí nad věcným záměrem a potom i samotným zákonem o kybernetické bezpečnosti. Je prezidentem Českého institutu manažerů informační bezpečnosti, garantem a pedagogem MBA studijního programu „Management a kybernetická bezpečnost“ a LL.M programu „Ochrana informací“ na Vysoké škole CEVRO Institut. Intenzivně se věnuje evangelizaci problematiky kybernetické a informační bezpečnosti ve všech jejích aspektech. Přednáší na konferencích, vystupuje v médiích, publikuje články s touto tématikou. Nyní pracuje v Národní agentuře pro informační a komunikační technologie – NAKIT, s.p.

 


Ing. Jakub Tikovský

Systémový inženýr
HPE Aruba

Jakub úspěšně absolvoval fakultu elektrotechnickou na pražkém ČVUT v roce 2008. Problematikou podnikových sítí, bezdrátových technologií a síťové bezpečnosti se zabývá od promoce. Pracoval u několika významných IT firem a jeho posledním angažmá je role systémového inženýra v Hewlett Packard Enterprise, v divizi Aruba, kam nastoupil v roce 2011.naše weby
computerworld.cz
businessworld.cz
pcworld.cz
cfoworld.cz
channelworld.cz
hdworld.cz
smartworld.cz
IDGTV.cz
služby
akce a konference
předplatné
o idg.cz
IDG Czech
kontakty
copyright
IDG blog
IDG Worldwide
IDG.net
IDG.com
zásady ochrany soukromí
zásady pro soubory cookie