hotel Don Giovanni, Praha 3 hotel Don Giovanni, Praha 3
Menu

Cyber Security 2019


Kybernetická bezpečnost pod tlakem moderního ICT a legislativy: Tradiční konference zaměřená na nejrychleji se rozvíjející oblasti kybernetické bezpečnosti. Rozebírá aktuální trendy, nejnovější hrozby, možné dopady na byznys a efektivní způsoby ochrany.
Přednášející

Jiří Doubek

Senior Systeem Engineer, F5 Certified Solution Expert
ALEF Distribution

 

Martin Hlaváč, PhD.

Cyber Defense Center Technical Lead
AEC a.s.

Martin Hlaváč pracuje v oblasti bezpečnosti od roku 2006. Věnoval se mnohým oblastem informační bezpečnosti od tvorby bezpečnostních politik a standardů, přes zabezpečení integrity kritických finančních toků po bezpečnostní monitoring a reakci na incidenty. V posledních letech se zaměřuje na návrh, implementaci a provoz služeb souvisejících se SOC (Security Operations Center) a IR (Incident Response). S týmem 30 lidí uvedl tyto služby v provoz jako technický leader v globálním prostředí regulované farmaceutické společnosti. Za svou letitou praxi řešil mnoho pokročilých incidentů, což mu umožňuje opírat se o reálné situace a zkušenosti při návrzích preventivních a reaktivních opatření. Má také zkušenosti z firem z oblasti finančního sektoru. Momentálně pracuje jako technický garant služeb CDC (Cyber Defense Center) ve společnosti AEC a.s. Martin je absolventem doktorského studia kryptografie na MFF UK v Praze a držitelem profesionálních certifikací CISSP, GCFA.


 

Ing. Jozef Kacala

Sales Engineer, EMEA, APAC
GFI Software

Jozef pracuje ve společnosti GFI na pozici Sales Engineer pro regiony EMEA a APAC. Hlavní náplní jeho práce je komunikace se zákazníky, konzultace při nasazení produktů v oblasti IT komunikace a bezpečnosti. V současnosti se zabývá vlivem různých druhů aplikací na firemní bezpečnost s ohledem na to, jakým nejlepším způsobem firemní síť zabezpečit.


 

Ing. Miroslav Knapovský

Security Solution Architect; CISSP,CEH,CCSK
LOGmanager

Po ukončení studia na VŠB v Ostravě v roce 1996 nastoupil jako síťový specialista do firmy 3Com. Zde pracoval na různých technicky orientovaných pozicích pro region Střední a Východní Evropy až do roku 2010, kdy byla firma 3Com zakoupena firmou Hewlett Packard a začleněna do síťové divize HP. V HP se začal na plný úvazek věnovat bezpečnosti počítačových systémů a pracoval jako specialista na síťovou bezpečnost na regionální úrovni. To až do roku 2015, kdy se HP rozdělila na dvě samostatné firmy. Dále pokračoval v Hewlett Packard Enterprise na EMEA úrovni jako security solution architect pro data-centric bezpečnostní řešení HPE Voltage a kryptografické systémy HPE Atalla. Po dvaceti letech ve velkých korporací se vzdal budování kariéry v nadnárodních firmách ve prospěch zajímavého projektu ve firmě Sirwisa a.s. - LOGmanageru. Je držitelem řady uznávaných IT certifikátů jako CISSP, CEH, CCSK a produktově technických certifikací z oblasti počítačových sítí a bezpečnosti.

 


Ing. Dejan Laketić

Senior Sales Engineer, Central Europe
Gigamon

Vystudoval katedru telekomunikační techniky Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Od roku 2002 působí mezinárodně v oblasti IT a telekomunikačních technologií, kde se věnuje problematice testování a monitorování výkonnosti, spolehlivosti, odolnosti a bezpečnosti síťových infrastruktur, datových a mobilních sítí.

Současně pracuje ve společnosti Gigamon na pozici Senior Sales Engineer. S technologií, kterou Gartner označuje jako „Network Packet Broker“, má Dejan více než 9 let zkušeností. Je uznávaným technickým expertem a poradcem pro plánování, návrh, implementaci a integraci Network Visibility řešení pro akvizici datového provozu z fyzických i virtualizovaných infrastruktur.

 


Ing. Karel Macek

Manažer kybernetické bezpečnosti
Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

Absolvoval VUT v Brně. Informační bezpečnosti se profesně věnuje od roku 2004. Nejdříve v prostředí městské samosprávy, následně v komerčním sektoru a od roku 2015 ve státní správě na pozici manažera kybernetické bezpečnosti resortu MPSV. Místopředseda přípravného a soutěžního výboru Středoškolské soutěže ČR v kybernetické bezpečnosti.
Člen přípravného výboru European Cyber Security Challenge — ECSC 2021.

 


Patrick Müller

Senior Channel Account Executive CZ/SK
Sophos

V oblasti IT a technologií působí Patrick více než 23 let. Do Sophosu nastoupil v roce 2015 na pozici Channel Account Executive a jeho hlavní pracovní náplní je budování prodejní sítě v České republice a na Slovensku. Před příchodem do Sophosu působil Patrick 12 let ve společnosti Symantec na různých obchodních pozicích, naposledy řídil prodej produktů Norton v České republice a na Slovensku. Má velmi dobrou znalost bezpečnostního trhu a fungování prodejního kanálu. Patrick vystudoval soukromou akademii pro Media design a IT v Mnichově.

 


Mgr. Jana Pattynová LL.M.

Partnerka advokátní kanceláře
PIERSTONE

Jana Pattynová je renomovanou advokátkou zaměřující se na právo telekomunikací a IT. V uplynulých 15 letech se v oblasti TMT podílela na řadě významných projektů a transakcí v regionu střední a východní Evropy, Středního Východu a Afriky. Její rozsáhlé zkušenosti zahrnují právní poradenství pro společnost Microsoft v 17 zemích světa, jakož i právní zastupování vlád, finančních institucí, hlavních poskytovatelů obsahu a mobilních a pevných operátorů v regionu CEE.

 


Jan Pilař

Senior Program Manager
Microsoft CZ/SK

 

 


Charlie Grey

Privacy Consultant
One Trust

Charlie Grey is a Certified Information Privacy Professional (CIPP/E & CIPM) and a Privacy Consultant at OneTrust – the #1 most widely used privacy, security and third-party risk technology platform. In his role, Charlie advises many of the world's leading organizations on General Data Protection Regulation (GDPR) and ePrivacy (Cookie Law) solution implementations, focused on formulating efficient and effective responses to data protection requirements as well as building and scaling enterprise-level privacy programmes. Charlie frequently speaks at industry events, including global PrivacyConnect workshops, where he provides deep insight into regulatory issues and practical approaches to compliance.

 


Vladimír Střálka

Market Development Manager CZ/SK/HU
Citrix

Vladimír Střálka působí přes 20 let na vedoucích obchodních pozicích v regionálním zastoupení předních světových technologických firem: Adobe Systems, VMware ad.
Pro společnost Citrix pracuje Vladimír od roku 2018 na pozici Development Manager pro Českou a Slovenskou republiku a Maďarsko. Zaměřuje se především na pomoc zákazníkům s inovacemi a obchodním růstem prostřednictvím technologií.
Je odborníkem na prostředí firemních aplikací a řešení jednotného a bezpečného přístupu k nim.
Vladimír Střálka vystudoval obor matematické analýzy na Přírodovědecké fakultě v Olomouci.

 


RNDr. Ivan Svoboda

Security Expert
ANECT a.s.

Vystudoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy. Od roku 1996 se věnuje problematice informační a kybernetické bezpečnosti a řízení rizik. Postupně prošel českými i světovými firmami, jako T-SOFT, Oracle, RSA Security. Od roku 2014 pracuje ve společnosti ANECT, jako Business Development Manager ICT Security. V poslední době se věnuje zejména strategii řízení rizik, monitoringu a detekci incidentů, zvyšování odolnosti zaměstnanců a celých firem.

 


Jindřich Šavel

Obchodní ředitel
Novicom, s.r.o.

Zkušený manažer ze světa IT. Během více než 28 let se věnoval oblastem návrhů a dodávek infrastruktur, aplikačního software, systémů pro správu dokumentů a řízení procesů. V posledních letech se věnuje tvorbě firemní strategie a budování prodejní sítě české technologické společnosti Novicom, a to jak v ČR, tak i v zahraničí. Právě při realizaci dodávek pro efektivní správu a zabezpečení počítačových sítí se měl možnost detailně seznámit se způsoby zajištění kybernetické bezpečnosti a také se širokou nabídkou produktů kybernetické ochrany na trhu. Vedle činnosti obchodního ředitele Novicomu je Jindřich Šavel činný ve vedení Network Security Monitoring Clusteru (NSMC), který sdružuje výrobce, konzultanty a dodavatele řešení kybernetické ochrany. Osobně se podílel na tvorbě konceptu Aktivní bezpečnost sítě a přispěl k tvorbě vzdělávacího programu kybernetické ochrany.

 


Ing. Aleš Špidla

Prezident
Český institut manažerů informační bezpečnosti (ČIMIB)

Ing. Aleš Špidla vystudoval technickou kybernetiku, V roce 2011 jako ředitel odboru kybernetické bezpečnosti na ministerstvu vnitra ČR koncipoval strategii kybernetické bezpečnosti České republiky a zapojil se do diskusí nad věcným záměrem a potom i samotným zákonem o kybernetické bezpečnosti. Dále pracoval jako vedoucí sekce informatiky Státního ústavu pro kontrolu léčiv, ředitel odboru bezpečnostních politik ministerstva práce a sociálních věcí, manažer oddělení řízení rizik ve společnosti Price Waterhouse Coopers, poté ve státním podniku CENDIS, s.p. jako specialista pro kybernetickou bezpečnost a ve státním podniku NAKIT, s.p. jako vedoucí oddělení v sekci bezpečnosti. V současné době pracuje jako manažer kybernetické bezpečnosti na Generálním finančním ředitelství. Je prezidentem Českého institutu manažerů informační bezpečnosti, garantem a pedagogem MBA studijního programu „Management a kybernetická bezpečnost“ a spolugarantem a pedagogem LL.M programu „Ochrana informací“ na Vysoké škole CEVRO Institut. Intenzivně se věnuje evangelizaci problematiky kybernetické a informační bezpečnosti ve všech jejích aspektech. Přednáší na konferencích, vystupuje v médiích, publikuje články s touto tématikou. Aleš Špidla je certifikovaným auditorem kybernetické bezpečnosti.

 


Igor Tomeš

Solution Architecture Lead
Dataspring

Igor Tomeš se pohybuje v oblasti ICT a bezpečnostních řešení od začátku 90. let, aktivně spolupracuje s oborovými institucemi, např. ICT Unií, ČIMIBEM a dalšími a obecně se věnuje bezpečnostním řešením. Aktivně působil také několik let v oblasti výzkumu optických sítí. V roce 1993 byl členem mezinárodního týmu organizovaného Světovou bankou a podílel se na projektu na podporu organizace sociálního zabezpečení.

Od roku 2004 působil ve společnosti T-Systems na obchodních a technických pozicích, poté řídil několik let bezpečností divizi distributora DNS a byl zodpovědný za bezpečnostní a síťové technologie předních světových výrobců, např. IBM, CheckPoint, Fortinet, Thales a dalších. Od roku 2015 pracuje ve společnosti DataSpring jako Senior Solution Architect. Je absolventem ČVUT FEL, kde obhájil také titul CSc.

 


Ing. Tibor Tvardzik

Systems Engineer
Palo Alto Networks

Ing. Tibor Tvardzik vystudoval aplikovanou informatiku na FEI v Košicích. Má za sebou zkušenosti jako v nadnárodních společnostech, tak i jako systémový integrátor, kde implementoval bezpečnostní produkty od mnoha renomovaných výrobců. Momentálně pracuje ve společnosti Palo Alto Networks jako systémový inženýr a pomáhá státním organizacím s ochranou před moderními kybernetickými útoky.

 naše weby
computerworld.cz
businessworld.cz
pcworld.cz
cfoworld.cz
channelworld.cz
hdworld.cz
smartworld.cz
IDGTV.cz
služby
akce a konference
předplatné
o idg.cz
IDG Czech
kontakty
copyright
IDG blog
IDG Worldwide
IDG.net
IDG.com
zásady ochrany soukromí
zásady pro soubory cookie