Konferenční centrum City, Praha 4 Konferenční centrum City, Praha 4
Menu

CyberSecurity 2017


Odborná konference zaměřená na kybernetickou bezpečnost a je určena IT profesionálům pracujícím ve firemním sektoru, státní správě nebo samosprávě, specialistům z oblasti finančnictví, průmyslu a všem, kteří chtějí získat rozšířenou představu o aktuálních bezpečnostních problémech a rizicích v IT spolu s možnostmi efektivní cesty ke snížení těchto rizik.
Přednášející


 

 PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D.

Předseda Pirátské strany
Piráti.CZ

Ivan Bartoš (* 20. března 1980)je členem Pirátské strany od jejího založení. Od roku 2009 byl jejím předsedou (s krátkou přestávkou v létě 2013). Po volbách do Evropského parlamentu 2014, ve kterých Piráti těsně neuspěli, kdy se 4,78% (72 514 hlasů) nedosáhli 5% hranici pro vstup, na funkci rezignoval a působil jako řadový člen, posléze pak člen republikového výboru. Od března 2015 byl vedoucím mediálního odboru Pirátů.

 

 


 

 Milan Habrcetl

Account Manager Security
CISCO ČR

Oblastí bezpečnosti ICT se věnuje od roku 1998 v distribučních společnostech na pozicích obchodního managera, Security Sales Specialisty a Account Managera. Od února loňského roku zastává pozici Security Account Managera u společnosti Cisco.

 

 


 

 Ing. Róbert Chovan

Senior konzultant
Actinet Informační systémy s.r.o.

Ing. Róbert Chovan pracuje ve společnosti Actinet Informační systémy, kde se věnuje konzultační činnost a návrhu bezpečnostní architektury. Róbert vystudoval Vojenskou Akademii a svou pracovní kariéru začínal jako IT bezpečnostní inženýr pro silové složky. Ve společnosti Actinet pracuje od roku 2004, kde si získal renomé důvěryhodného bezpečnostního konzultanta u mnoha významných zákazníků

 

 


 

Jakub Jiříček

Systems Engineer, Eastern Europe
Palo Alto Networks

Již během studií na ČVUT FEL, obor Elektronické počítače, pracoval Jakub Jiříček v oboru informačních technologií. Zkušenosti nasbíral mj. ve společnostech Digital Equipment, Symantec a také při vlastním podnikání. Od roku 2002 se specializuje na oblast počítačové bezpečnosti. Ve společnosti Palo Alto Networks má na starosti technické pre-sales aktivity ve východní Evropě.

 

 

 

 


 

 Ing. Jakub Kačer

Security Designer
ANECT a.s.

projektant bezpečnosti převážně na technologiích společnosti Cisco. Věnuje se zejména projektům v oblasti Identity Managementu a Next-Gen firewallů.

 

 


 

Artur Kane

Evangelist
Flowmon Networks

Artur Kane působí jako Evangelista ve společnosti Flowmon Networks, která pomáhá firmám po celém světě zlepšovat výkonnost počítačových sítí a chránit je před moderními typy kybernetických hrozeb. Na své pozici je zodpovědný za vzdělávání obchodního kanálu společnosti a obecné šíření povědomí o Flowmon technologiích. Své zkušenosti nabyté na zákaznicky i technicky orientovaných pozicích Artur investuje do zvyšování spokojenosti partnerů Flowmon Networks a jejích zákazníků.

 

 


 

Ing. Miroslav Knapovský

Security Solution Architect
LOGmanager

Po ukončení studia na VŠB v Ostravě v roce 1996 nastoupil jako síťový specialista do firmy 3Com. Zde pracoval na různých technicky orientovaných pozicích pro region Střední a Východní Evropy až do roku 2010, kdy byla firma 3Com zakoupena firmou Hewlett Packard a začleněna do síťové divize HP. V HP se začal na plný úvazek věnovat bezpečnosti počítačových systémů a pracoval jako specialista na síťovou bezpečnost na regionální úrovni. To až do roku 2015, kdy se HP rozdělila na dvě samostatné firmy. Dále pokračoval v Hewlett Packard Enterprise na EMEA úrovni jako security solution architect pro data-centric bezpečnostní řešení HPE Voltage a kryptografické systémy HPE Atalla. Po dvaceti letech ve velkých korporací se vzdal budování kariéry v nadnárodních firmách ve prospěch zajímavého projektu ve firmě Sirwisa a.s. - LOGmanageru. Je držitelem řady uznávaných IT certifikátů jako CISSP, CEH, CCSK a produktově technických certifikací z oblasti počítačových sítí a bezpečnosti.

 

 


 


 

Jan Kopřiva

CSIRT Team Leader
Alef Nula

Jan Kopřiva vystudoval Bezpečnost informačních a telekomunikačních systémů na ČVUT v Praze. V rámci předchozích zaměstnání v akademické i komerční sféře se zabýval mj. projekty zaměřenými na implementaci a testování aplikací, vývoj hardwaru a IoT zařízení a různé oblasti bezpečnosti. Od roku 2015 vede ve společnosti Alef Nula tým pro řešení kybernetických bezpečnostních incidentů ALEF CSIRT. Je autorem řady článků věnujících se problematice informační bezpečnosti a pravidelně přednáší na odborných konferencích.

 

 


 

 Miloslav Lujka, MSc, MBA

Channel Team Leader
Check Point Software Technologies

Miloslav Lujka, působí devátým rokem ve společnosti Check Point Software Technologies na pozici Channel Team Leader. Má na starosti tým zodpovědný za podporu prodeje a rozvoj partnerského kanálu v České republice. Má za sebou více jak 18 let zkušeností v mezinárodních firmách.

V minulosti pracoval ve společnosti Vodafone Czech Republic, a.s., kde mimo jiné zastával pozici Senior Delivery Manager, v jejímž rámci zastřešoval dodávky klíčových projektů a spolupráci s partnery. Je autorem revolučního konceptu, který zákazníkům zpřístupnil mobilní telefon na internetu. Dříve působil 5 let ve společnosti Cisco Systems v České republice a Francii.  

Miloslav Lujka vystudoval MSc a MBA (Senior Executive) na The Nottingham Trent Univesity se zaměřením na strategický management. Svůj volný čas dělí mezi rodinu, létání, motorky, jachting a studium inspirativních lidí, na které je zaměřeno jeho Ph.D. studium. 


 

Václav Mach

Místopředseda Spolku ochrany osobních údajů

Václav Mach působí ve společnosti Microsoft od roku 2008 na pozici ředitele pro vnější vztahy v regionu střední a východní Evropy. Zároveň aktivně působí jako člen představenstva ICT unie www.ictu.cz, člen Řídícího výboru pro informační společnost, hlavní představitel Českého svazu průmyslu ochrany osobních údajů (Czech Industry Coalition on Data Protection, www.cicdp.cz) a místopředseda Spolku pro ochranu osobních údajů, www.ochranaudaju.cz, člen Czech ICT Alliance, místopředseda Kontrolního výboru a člen Prague Business Clubu, člen rady České společnosti pro systémovou integraci, člen Sektorové rady pro informační technologie a komunikace a člen Poradního výboru pro bezpečnější internet. Americkou obchodní komorou v České republice byl v roce 2014 za svoji činnost a přínos ve veřejném zájmu oceněn titulem AmCham: The Plus Club Member. Ve své roli se zaměřuje na podporu šíření moderních informačních technologií a rozvíjení firemních vztahů a to nejen v rámci členství v profesních organizacích, ale především ve vztahu se zástupci státní správy a samosprávy, s legislativci a s představiteli regulačních orgánů.

Václav Mach má dlouholeté zkušenosti z oblasti elektronických komunikací ze svého působení ve společnosti Vodafone, kde v letech 1999 až 2008 vykonával celou řadu manažerských funkcí především v oblasti vnějších vztahů, regulace a také jako prokurista společnosti. Václav Mach vystudoval ČVUT v Praze a absolvoval řadu odborných školení, mimo jiné také posgraduální manažerský kurz na CMC Čelákovice ve spolupráci s University of Pitsburg. Narodil se v roce 1967, je ženatý a má dvě děti. Volný čas tráví nejraději s rodinou a mezi jeho koníčky patří golf a tenis. 

 


 

 Ing. Zbyněk Malý

Senior Security Consultant
ANECT a.s.

Zbyněk Malý vystudoval Vojenskou akademii (nyní Univerzita obrany) v oborech řídící systémy raketové technika a automatizované systémy řízení – elektronické počítače. Problematice bezpečnosti informací se věnuje od roku 1989. Do roku 2005 pracoval v rámci AČR na různých pozicích v oblasti IT a bezpečnosti informací. Po ukončení vojenské kariéry prošel firmami jako BDO-IT, IBM, zúčastnil se na startu nové české banky (AirBank). Od roku 2013 pracuje ve společnosti ANECT a.s., jako Senior Security Consultant. Věnuje se především problematice procesní části bezpečnosti informací, řízení rizik, zákonu o kybernetické bezpečnosti a v poslední době Nařízení GDPR.

 

 


 

Mgr. Jana Pattynová LL.M.

partnerka advokátní kanceláře PIERSTONE
PIERSTONE

Jana Pattynová je renomovanou advokátkou zaměřující se na právo telekomunikací a IT. V uplynulých 15 letech se v oblasti TMT podílela na řadě významných projektů a transakcí v regionu střední a východní Evropy, Středního Východu a Afriky. Její rozsáhlé zkušenosti zahrnují právní poradenství pro společnost Microsoft v 17 zemích světa, jakož i právní zastupování vlád, finančních institucí, hlavních poskytovatelů obsahu a mobilních a pevných operátorů v regionu CEE.

 

 


 

RNDr. Ivan Svoboda, CSc.

Business Development Manager ICT Security
ANECT

RNDr. Ivan Svoboda, CSc., vystudoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy. Od roku 1996 se věnuje problematice informační bezpečnosti a řízení rizik. Postupně prošel českými i světovými firmami, jako T-SOFT, Oracle, RSA Security. Od roku 2014 pracuje ve společnosti ANECT, jako Business Development Manager ICT Security. Věnuje se zejména ochraně počítačových sítí a citlivých dat, řízení bezpečnosti, dohledu a detekci bezpečnostních incidentů.


 

Ing. Jaroslav Šmíd

Náměstek ředitele
NBÚ

Vystudoval Technickou kybernetiku na ČVUT v Praze. Celý svůj profesní život pracuje ve státní správě v oblasti informačních technologií. V současné době pracuje na pozici náměstka ředitele Národního bezpečnostního úřadu a je odpovědný za sekci kybernetické bezpečnosti. Je členem např. Rady pro bezpečnostní výzkum ČR, Rady vlády pro informační společnost a na mezinárodní úrovni zastupuje ČR na různých fórech zabývajících se bezpečností informačních systémů v rámci NATO, EU, ESA, CC a Galileo.


 

Ing. Jiří Tesař

Consulting Systems Engineer – Security
Cisco Systems Czech Republic, s.r.o

Ing. Jiří Tesař nastoupil do společnosti Cisco Systems v roce 2007 jako Systems Engineer pro oblast poskytovatelů služeb. Pracoval na projektech pokročilých sítí a rozvoje L2 a L3 služeb v páteřních i přístupových sítích. Vedl projekty zaměřené na MPLS, Carrier Ethernet a bezpečnostní technologie. Podílel se na projektech distribuce videoobsahu.

V posledních více než 5 letech má v pozici Consulting Systems Engineer na starosti oblast bezpečnosti. Pracuje především na projektech v oblasti content security, identity-based security, detekce hrozeb a ochrany před nimi.

Před nástupem do Cisco pracoval 12 let u velkého integrátora na projektech pro veřejnou správu, komerční sféru i segment poskytovatelů služeb. Podílel se rovněž na municipálních projektech bezdrátových sítí

 

 


 

Jan Václavík

Systems Engineer CEE
Fortinet

Jan Václavík vystudoval obor Technická kybernetika na FEL-ČVUT v Praze a nyní působí ve společnosti Fortinet jako Systems Engineer pro region CEE. V oblasti bezpečnosti počítačových sítí se pohybuje už více než 8 let a za tu dobu nasbíral řadu teoretických i praktických zkušeností. Jeho široké znalosti z oblasti sítové bezpečnosti a předprodejní podpory oceňují mnozí zákazníci i partneři. V rámci své pracovní činnosti se zaměřuje mimo jiné i na obecné prezentace důležitosti pojmu bezpečnosti počítačových sítí.

 

 


 

 Ing. Petr Zahálka

Security Team Leader
Avnet Technology Solutions

Petr Zahálka je Security Team Leader ve společnosti Avnet (region EMEA), která je předním světovým distributorem v oblasti IT. Mezi roky 1994 až 2006 pracoval jako Technical Support Manager pro mezinárodní softwarovou společnost, kde byl zodpovědný za řešení a vyšetřování incidentů pro zákazníky v bankovém sektoru. V roce 2006 přišel do společnosti Avnet na pozici Product Manager, kde se věnoval oblasti bezpečnosti, zálohování a archivování produktů. Od roku 2010 pak zastává svou současnou pozici a soustředí se na vyhledávání nových obchodních příležitostí na českém trhu. Petr Zahálka žije v Praze, České republice.

 

 


 

Ing. Petr Zemánek

Business Development Manager
Dimension Data Czech Republic s.r.o.

Vystudoval Univerzitu Palackého v Olomouci, obor Informatika. Bezpečností a sítěmi se zabývá od roku 1995. Od roku 1998 se jako konzultant specializuje výhradně na oblast bezpečnosti. V posledních deseti letech pracuje pro společnost Dimension Data, kde má na starosti rozvoj bezpečnostních řešení, návrh a specifikaci business požadavků a design bezpečnostních architektur.

 

 

 


 

Ing. Bohuslav Zůbek

Vedoucí oddělení kybernetické bezpečnosti, Odbor kybernetické bezpečnosti a koordinace ICT
Ministerstvo vnitra

 


 


naše weby
computerworld.cz
businessworld.cz
pcworld.cz
cfoworld.cz
channelworld.cz
hdworld.cz
smartworld.cz
IDGTV.cz
služby
akce a konference
předplatné
o idg.cz
IDG Czech
kontakty
copyright
IDG blog
IDG Worldwide
IDG.net
IDG.com
zásady ochrany soukromí
zásady pro soubory cookie