Konferenční centrum City, Praha 4 Konferenční centrum City, Praha 4
Menu

Umělá inteligence 2019


Odborná konference, která se zaměřuje na praktické využití strojového učení a AI. Konference se věnuje např. AI ve výrobě a dodavatelském řetězci, AI v HR systémech, AI v obchodu, využití RPA pro chytřejší automatizaci podnikových procesů, dále logistice nebo digitálním asistentům v podnikových systémech. Konference je určena IT manažerům a CIO, provozním ředitelům a COO (automatizace), finančním ředitelům a CFO (úspory) nebo HR manažerům (obsazování volných pozic AI).
Přednášející

Mgr. Ondřej Ferdus

zástupce ředitele Sekce hospodářské politiky & manažer pro digitální ekonomiku
Svaz průmyslu a dopravy ČR

Ondřej Ferdus je expertem Svazu průmyslu a dopravy ČR na oblast digitální ekonomiky. Tomuto tématu se věnoval již při svém působení v Úřadu vlády ČR, kde před svým odchodem do Svazu průmyslu, vedl oddělení koordinace digitální agendy přímo podřízené tehdejšímu koordinátorovi digitální agendy ČR. Ondřej Ferdus se věnuje všem aspektům digitální agendy a to jak na národní, tak na evropské a mezinárodní úrovni. Je také členem řady vládních výborů a pracovních skupin, které se touto tematikou zabývají.

 


Mgr. Ondřej Háva PhD.

Senior Data Scientist
ACREA CR

Ve své profesní kariéře se specializuje na dataminingové projekty, a to především v oblasti řízení rizik a detekce podvodů. Má zkušenost s vedením desítek rozsáhlých dataminingových projektů a softwarových řešení pro velké společnosti. Zaměřuje se na problematiku text miningu a sociálních sítí, je autorem a spoluautorem řady odborných článků a publikací. Působil i ve společnosti Home Credit, kde řídil kreditní rizika na online úvěrových produktech. Ve společnosti ACREA CR působí od roku 2000 jako datový specialista.
Absolvoval obor Elektronika a vakuová fyzika na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V rámci doktorandského studijního programu Elektrotechnika a informatika na katedře počítačů Českého vysokého učení technického v Praze se věnoval text miningu. Je členem Computational Intelligence Group (CIG).

 


Dalibor Kačmář

Ředitel partnerské divize
Microsoft Česká republika a Slovensko

Dalibor Kačmář vystudoval obor automatizační technika a řízení na Technické univerzitě v Ostravě. Zde a na Northwest Missouri State University pak získal ve stejném oboru doktorát. 12 let působil na řadě vysokých škol v České republice, USA a Finsku, kde se odborně věnoval informačním technologiím. Se společnostní Microsoft odborně spolupracoval od roku 1998 a později působil na různých technologických a manažerských pozicích. Věnoval se vývoji software, vedl cloudovou divizi v čase, kdy cloud začal dobývat byznys a dnes se oborně zabývá oblastní umělé inteligence. Jako manažer v současné době vede tým, jehož cílem je budovat v České republice a na Slovensku moderní partnerský ekosystém.

 


Ing. Bc. Radim Klabal

Business Unit Manager
SOITRON s.r.o.

Radim Klabal se aktuálně v Soitronu zaměřuje na umělou inteligenci, využití botů a automatizaci procesů. Má praktické zkušenosti z mnoha realizovaných projektů. Je také specialistou na platformy Microsoft produktů v různých oblastech, infrastrukturu, návrh aplikací a cloudová řešení. Věnuje se vývoji nových produktů a rozvoji technologií v rámci oblasti Internet of Things. Testuje nové technologie a navrhovaná řešení na jejich využitelnost, budoucí potenciál a dopad na strategii firmy. V rámci projektu Identifikace potravin využíval platformu umělé inteligence pro analýzu správnosti vkládaných a měřených dat. Rád propojuje technologie s reálným životem a soustředí se na zavádění aplikací a automatizaci ve školách.

 


Pavel Konečný

CEO
Neuron Soundware

Pavel Konečný vystudoval kybernetiku a biomedicínské inženýrství. Kariéru začal v přední IT poradenské společnosti Accenture, kde se za 11 let svého působení podílel se na více než 35 technologických a strategických projektech pro 25 klientů na 3 kontinentech. Byl považován za jednoho z nejinovativnějších členů týmu, který inovace navrhoval v podstatě každý den. Když se ho kolegové ptali, proč nezkusí rozjet vlastní firmu, dostávali po 10 let stejnou odpověď: „Čekám, až budou počítače tak výkonné, aby umělá inteligence mohla být využita efektivně.“ Ta doba nastala cca před 3 roky, kdy vznikl Neuron soundware – český start-up, který naslouchá strojům a díky využití umělé inteligence dokáže předvídat jejich poruchy. Inovativní česká společnost si pro dodávku služby vyvinula vlastní IoT zařízení.

 


Mgr. Jana Pattynová LL.M.

Partnerka advokátní kanceláře
PIERSTONE

Jana Pattynová je renomovanou advokátkou zaměřující se na právo telekomunikací a IT. V uplynulých 15 letech se v oblasti TMT podílela na řadě významných projektů a transakcí v regionu střední a východní Evropy, Středního Východu a Afriky. Její rozsáhlé zkušenosti zahrnují právní poradenství pro společnost Microsoft v 17 zemích světa, jakož i právní zastupování vlád, finančních institucí, hlavních poskytovatelů obsahu a mobilních a pevných operátorů v regionu CEE.

 


Prof. Ing. Emil Pelikán, CSc.

Ředitel
Ústav informatiky AV ČR

Prof. Ing. Emil Pelikán, CSc. je vědeckým pracovníkem Ústavu informatiky AV ČR. Je autorem anebo spoluautorem více než 150 odborných a vědeckých prací z oblasti analýzy časových řad, umělých neuronových sítí a predikčních metod, které vyšly v našich i zahraničních časopisech anebo byly publikovány ve sbornících významných mezinárodních konferencí. Podílel se na vedení odborných týmů zabývajících se interdisciplinární problematikou modelování chování složitých systémů s dopady v řadě aplikačních oblastí. Od roku 2017 zastává funkci ředitele Ústavu informatiky AV ČR. Přednáší také na Fakultě dopravní ČVUT v Praze.

 


Ing. Petr Očko, Ph.D.

Náměstek ministra
Ministerstvo průmyslu a obchodu

 

 

 


Ondřej Vaněk, PhD

Chief Executive Officer
Blindspot Solutions

Ondrej is a co-founder and CEO of Blindspot Solutions, a company delivering state of the art software solutions utilizing a wide variety of methods from Artificial Intelligence, Machine Learning and Optimization. Ondrej is mainly focused on the management of the company of more than 50 professionals, identification of new business opportunities as well as new customers and he helps to design novel AI-powered solutions. Prior to this position, Ondrej was a researcher at the Artificial Intelligence Center at the Faculty of Electrical Engineering at the Czech Technical University in Prague where his main research topics were Game Theory, Multi-agent Simulations and Optimization problems.
Ondrej holds PhD in Artificial Intelligence and Biocybernetics from CTU in Prague.

 


Mgr. Lukáš Smiga

Consultant & Cloud Evangelist
ELOS Technogies s.r.o.

Lukáš se ve společnosti ELOS Technologies zabývá zavádění řešení, postupů a metod vývoje aplikací pomocí nástrojů Cloud Bees v prostředí Cloud Computing a kontejnerových platforem Red Hat, je lektorem pro školení produktů těchto dodavatelů a také se podílí ve výuce studentů Fakulty Informatiky Masarykovy Univerzity v Brně v problematice Business Process Management. Součástí jeho kompetencí v ELOS je nalézat způsoby podpory životního cyklu vývoje aplikací v moderním dynamickém prostředí privátních nebo veřejných cloudových poskytovatelů. Mezi takové potřeby tvorby software zákazníků patří i aplikace zaběhlých postupů Continuous Integration and Continuous Deployment pro tvorbu systémů strojového učení a umělé inteligence pomocí portfolia technologií nabízených společností ELOS. 

 naše weby
computerworld.cz
businessworld.cz
pcworld.cz
cfoworld.cz
channelworld.cz
hdworld.cz
smartworld.cz
IDGTV.cz
služby
akce a konference
předplatné
o idg.cz
IDG Czech
kontakty
copyright
IDG blog
IDG Worldwide
IDG.net
IDG.com
zásady ochrany soukromí
zásady pro soubory cookie